Suudi Arabistan’ın ilk kruvaziyer gemisinin yasaklar listesi: Erotik dergi ile binmek yasak

Yasaklı eşyalar arasında ayrıca zihin sağlığını etkileyebilecek maddeler, makas, kelepçe, havya, tiner, biber gazı, baltalar ve silahlar da yer alıyor. Yolcuların bagajlarında bu tür eşyaların bulunmasının seyahat sırasında sıkıntı yaratabileceği belirtiliyor. Özellikle keskin nesneler ve çıkarılamayan bataryalar içeren cihazlar da yasaklar arasında.

Bu yasaklar, Suudi Arabistan’ın katı yasalarına ve kamu ahlakına uygun olarak belirlendi. Örneğin, Suudi Arabistan limanlarında alkol servisi yapılması yasak, bu yüzden Aroya Cruises gemisinde de alkollü içecekler bulunmayacak. Bunun yerine, özel VIP salonlarında kahve ve meyve suyu servis edilecek.

Aroya Cruises’un amacı, Suudi Arabistan ve Körfez İşbirliği Ülkeleri vatandaşlarına yıl boyunca özel deneyimler sunmak. Britanyalı kruvaziyer tutkunları da gemiye kabul edilse de, şirketin ana hedef kitlesi bu bölgedeki vatandaşlar.

Bu kısıtlamalar, bazı yolcuların kruvaziyer tatillerine olan ilgisini azaltabilir, ancak Suudi Arabistan yasalarına ve geleneklerine uygun bir deneyim sunmayı amaçlayan bu girişim, bölgedeki kruvaziyer turizmine yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir